Vše o bance s kódem 2250: Co potřebujete vědět

2250 Banka

Co znamená kód banky 2250?

Kód banky 2250 jednoznačně identifikuje Českou spořitelnu, a.s., jednu z největších a nejstarších bankovních institucí v České republice. Tento specifický kód, oficiálně nazývaný BIC kód (Bank Identifier Code), slouží k rychlé a bezchybné identifikaci banky v rámci mezinárodních plateb a transakcí. Pokud narazíte na tento kód například při zadávání platebních údajů, můžete si být jisti, že peníze směřují právě do České spořitelny. Kromě mezinárodních plateb se kód banky 2250 využívá i v rámci tuzemského platebního styku, a to především pro zjednodušení a zrychlení převodů. V praxi to znamená, že zadáním kódu 2250 do platebního příkazu systém automaticky rozpozná Českou spořitelnu jako banku příjemce. Pro klienty České spořitelny je znalost kódu 2250 důležitá zejména při zadávání příchozích plateb ze zahraničí.

Která banka má kód 2250?

Banka s kódem 2250 je FIO banka, a.s. Tento čtyřmístný kód, nazývaný také bankovní kód, slouží k identifikaci banky v rámci České republiky a používá se především při platbách a převodech peněz. Pokud tedy narazíte na kód 2250, víte, že se jedná o FIO banku.

FIO banka je moderní banka s širokou škálou produktů a služeb pro fyzické osoby, podnikatele i firmy. Mezi její hlavní přednosti patří nízké poplatky, transparentní ceny a kvalitní internetové a mobilní bankovnictví. FIO banka se také zaměřuje na inovativní řešení a moderní technologie, aby svým klientům usnadnila každodenní práci s financemi.

Kromě základních bankovních služeb, jako jsou běžné účty, spořicí účty, platební karty a úvěry, nabízí FIO banka i investice, pojištění, stavební spoření a další produkty. Díky své široké nabídce a individuálnímu přístupu ke klientům se FIO banka stala oblíbenou volbou pro mnoho lidí v České republice.

Historie a původ banky

Banka s kódem 2250 neexistuje. V České republice jsou bankovní kódy čtyřmístné a začínají číslicí 0. Kód 2250 neodpovídá žádné existující bance. Pokud hledáte informace o konkrétní bance, zkontrolujte prosím zadaný kód nebo název banky.

Produkty a služby banky

2250 banka, oficiálně známá jako Fio banka, a.s., je moderní banka s širokou škálou produktů a služeb pro fyzické osoby, podnikatele i firmy. Klienti s kódem banky 2250 mají přístup k běžným účtům, spořicím účtům, termínovaným vkladům a široké nabídce úvěrů, včetně hypoték, spotřebitelských úvěrů a podnikatelských úvěrů. Fio banka se zaměřuje na transparentnost a nízké poplatky, což ji činí atraktivní volbou pro širokou škálu klientů.

Fio banka se pyšní svou online a mobilní bankovní platformou, která umožňuje klientům spravovat své finance odkudkoli a kdykoli. Prostřednictvím internetového bankovnictví a mobilní aplikace mohou klienti provádět platby, kontrolovat zůstky na účtech, sjednávat produkty a spravovat své investice. Fio banka nabízí také širokou škálu investičních produktů, včetně investic do podílových fondů, akcií a dluhopisů. Klienti s kódem banky 2250 tak mají k dispozici komplexní portfolio produktů a služeb, které jim pomáhají spravovat a zhodnocovat jejich finance.

Kontaktní informace a pobočky

2250 banka, oficiálně známá jako FIO banka, a.s., s identifikačním kódem banky 2250, je moderní banka s širokou škálou služeb pro fyzické osoby, podnikatele i firmy. Pro kontaktování FIO banky můžete využít několik možností. Telefonicky se na FIO banku dovoláte na bezplatné lince 800 08 08 08, a to každý den od 7:00 do 23:00. Pro klienty, kteří volají ze zahraničí, je k dispozici telefonní číslo +420 221 08 08 08. Pokud preferujete písemný kontakt, můžete využít emailovou adresu info@fio.cz. Pro zasílání poštovních zásilek je určena adresa FIO banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1, PSČ 110 00. FIO banka má po celé České republice rozsáhlou síť poboček. Jejich přesnou polohu a otevírací dobu naleznete na webových stránkách banky. Většina poboček nabízí standardní bankovní služby, jako jsou vklady a výběry hotovosti, sjednání produktů a další. Některé pobočky disponují také trezory pro úschovu cenností.

Online bankovnictví a mobilní aplikace

2250 banka, oficiálně známá jako FIO banka, a.s., s BIC/SWIFT kódem FIOBCZPPXXX, nabízí moderní a uživatelsky přívětivé online bankovnictví a mobilní aplikaci Smartbanking. Klienti tak mají přístup ke svým financím 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ať už jsou kdekoli na světě.

Prostřednictvím online bankovnictví a mobilní aplikace FIO banky můžete snadno a rychle spravovat své běžné účty, spořicí účty, kreditní karty a další produkty. Mezi klíčové funkce patří:

  • Zobrazení zůstků a historie transakcí na všech účtech
  • Provádění domácích i zahraničních plateb
  • Nastavení trvalých příkazů a svolení k inkasům
  • Správa platebních karet, včetně blokace a aktivace
  • Zobrazení a správa investic
  • Komunikace s bankou prostřednictvím zabezpečené schránky zpráv

Mobilní aplikace Smartbanking od FIO banky je dostupná pro operační systémy Android a iOS a nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní s intuitivním ovládáním. Aplikace umožňuje také přihlášení pomocí PIN kódu, otisku prstu nebo Face ID pro maximální bezpečnost a pohodlí.

FIO banka klade velký důraz na bezpečnost online bankovnictví a mobilní aplikace. Přístup k účtu je chráněn silným heslem a dvoufaktorovým ověřováním pomocí SMS kódu nebo mobilního tokenu.

Spokojenost klientů a recenze

Spokojenost klientů s bankou s kódem 2250, tedy s bankou ..., je klíčovým faktorem pro její úspěch. Bohužel, bez přístupu k interním datům a veřejně dostupným recenzím nelze poskytnout objektivní a relevantní informace o spokojenosti klientů.

Pro získání komplexního obrazu o spokojenosti klientů s bankou 2250 doporučujeme prozkoumat nezávislé platformy s recenzemi finančních institucí, jako jsou například ... Tyto platformy shromažďují zpětnou vazbu od klientů a poskytují cenné informace o jejich zkušenostech s bankou.

Dále je vhodné sledovat diskuzní fóra a sociální sítě, kde klienti sdílejí své názory a zkušenosti. Pamatujte však, že online recenze by měly být brány s rezervou, jelikož ne vždy odrážejí objektivní realitu.

Pro získání relevantních informací o bance s kódem 2250 doporučujeme navštívit oficiální webové stránky banky nebo kontaktovat přímo jejich zákaznickou podporu.

Porovnání s konkurencí

Banka s kódem 2250, oficiálně známá jako FIO banka, se na českém trhu profiluje jako moderní a dynamická banka s důrazem na online služby a nízké poplatky. V porovnání s tradičními bankovními domy, jako je Česká spořitelna, ČSOB nebo Komerční banka, se FIO banka vyznačuje transparentnějším a jednodušším produktovým portfoliem. Zatímco velké banky často lákají klienty na širokou škálu produktů a benefitů, FIO banka se zaměřuje na základní bankovní služby, které se snaží poskytovat co nejefektivněji a za minimální náklady.

Pro běžného klienta to znamená především bezplatné vedení běžného účtu, platební karty a internetového bankovnictví. FIO banka si neúčtuje poplatky za běžné transakce, jako jsou platby kartou, výběry z bankomatů v rámci ČR a SEPA platby. To je v kontrastu s konkurencí, kde se za tyto služby často platí měsíční poplatky nebo poplatky za jednotlivé transakce.

V oblasti spoření a investic FIO banka nenabízí tak širokou škálu produktů jako konkurence. Zaměřuje se spíše na jednodušší a srozumitelnější investiční nástroje, jako jsou spořicí účty, termínované vklady a podílové fondy. Pro klienty, kteří hledají komplexnější investiční poradenství a sofistikovanější produkty, můžou být zajímavější nabídky konkurence.

V oblasti hypoték a úvěrů FIO banka nabízí konkurenceschopné úrokové sazby a férové podmínky. Proces schvalování úvěru je však v porovnání s některými konkurenty delší a náročnější na administrativu.

Celkově lze říci, že FIO banka je vhodnou volbou pro klienty, kteří hledají moderní a transparentní banku s důrazem na online služby a nízké poplatky. Pro náročnější klienty, kteří vyžadují širokou škálu produktů a nadstandardní servis, můžou být zajímavější nabídky konkurence.

Aktuální finanční výsledky

Bohužel, nemám přístup k informacím v reálném čase, jako jsou finanční výsledky konkrétních bank. Zveřejňování takových dat podléhá striktním pravidlům a regulacím.

Pro získání aktuálních finančních výsledků banky s kódem 2250, což je identifikační kód pro banku FIO banka, doporučuji navštívit oficiální webové stránky FIO banky. Obvykle banky zveřejňují své finanční výsledky v sekci "Pro investory" nebo "O bance".

Dále je možné vyhledat informace na stránkách Česká národní banka, která dohlíží na bankovní sektor v České republice.

Pamatujte, že informace o finančních výsledcích jsou důležité pro investory a klienty banky. Vždy se ujistěte, že informace pocházejí z důvěryhodného zdroje.

Budoucnost a plány banky

2250 banka, oficiálně známá jako Fio banka, a.s., s identifikačním kódem banky 2250, má jasně definovanou vizi budoucnosti. Chce i nadále posilovat svou pozici na českém trhu a rozšiřovat svou klientskou základnu. Zaměřuje se na moderní bankovní služby, dostupné online a prostřednictvím mobilní aplikace. Banka plánuje dále investovat do vývoje technologických inovací a rozšiřování své nabídky produktů a služeb. Důraz klade na transparentnost, férové ceny a individuální přístup ke klientům.

Fio banka se aktivně zapojuje do dění na finančním trhu a sleduje aktuální trendy. V budoucnu se chce zaměřit na rozvoj služeb v oblasti investic, spoření a financování bydlení. Zároveň si uvědomuje důležitost společenské odpovědnosti a plánuje podporovat projekty v oblasti vzdělávání, kultury a sportu. Cílem Fio banky je být spolehlivým a důvěryhodným partnerem pro své klienty a aktivně se podílet na rozvoji české ekonomiky.

Publikováno: 21. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor: PetraNovotna

Tagy: 2250 banka | informace o bance s kódem 2250