Světové vynálezy, které stojí rozhodně za zmínku

Ještě, než se na světě objevila elektromobilita a další moderní věci, spatřily světlo světa trochu jiné typy vynálezů. My se v dnešním článku zaměříme na světové vynálezy. Na objevy, které doslova ohromily celý svět a dnes bychom si bez spousty z nich nedokázali představit život. Jednotlivé vynálezy Vám představíme napříč všemi obdobími.

Světové vynálezy od roku 1900

Když nejprve zabrouzdáme do historie, je zapotřebí zmínit objevení základních krevních skupin v roce 1901. O dva roky poté to byl například první úspěšný let motorovým letounem a hle, kde je letectví dnes. V roce 1914 byl vynalezen padák a mezi světové vynálezy lze s naprostou jistotou označit také penicilin. Jeho objevení proběhlo v roce 1928.

Vynálezy napříč desetiletími

představování zajímavých vynálezů bychom samozřejmě mohli pokračovat. Například začátek kosmického věku začal v roce 1957. A o rok až dva později se objevil první mikročip. S těmi dalšími prvotními objevy a vynálezy Vás nyní podrobněji seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Kdo byl první Evropan v kosmu?

Byl jím Vladimír Remek. K tomuto slavného okamžiku došlo 2. března 1978.

Jaké ostatní vynálezy hýbou světem?

Zmínit lze například narození prvního dítěte ze zkumavky v roce 1978. Za pozornost stojí známá tři písmena WWW neboli World Wide Web z roce 1989.

Jaké světové vynálezy přišly po roce 1990?

Mezi ty dominantní patří s naprostou jistotou Hubblerův vesmírný dalekohled z roce 1990. O šest let později došlo k úspěšnému klonování živého tvora, kterým se stala pověstná ovce Dolly.

Kdy došlo k budování Mezinárodní vesmírné stanice?

Také tento objev, respektive vynález patří k celosvětovým úspěchům, za nimiž stojí především vesmírná agentura NASA. Podstatný je rok 1998.

Jaké jsou známé české vynálezy z dob minulých?

Češi mají v rámci objevování nových věcí také řadu úspěchů. Jmenovat lze například bleskovod, kontaktní čočky, lodní šroub, polarografii, nanovlákna nebo využívání slova Robot, které jako první zmínit Karel Čapek.