STV: Slovenská televize online - kde sledovat?

Stvr

Online archív RTVS

RTVS, zkratka pro slovenský televizní a rozhlasový ústav, nabízí pro své diváky a posluchače rozsáhlý online archiv. V něm najdete nepřeberné množství pořadů z produkce slovenské televize a rozhlasu, a to jak současných, tak i archivních. Hledáte-li oblíbený seriál z dětství, chcete si připomenout důležité okamžiky slovenské historie zachycené v dobových dokumentech, nebo si jen pustit záznam včerejšího zpravodajství, online archív RTVS je tím pravým místem.

Prostřednictvím přehledného vyhledávání snadno najdete, co hledáte. Můžete filtrovat podle data vysílání, žánru, názvu pořadu nebo klíčových slov. Online archív RTVS je k dispozici zdarma pro všechny uživatele s připojením k internetu.

Živé vysielanie

Živé vysielanie je neoddeliteľnou súčasťou RTVS, skratky pre Rozhlas a televízia Slovenska, ktorá je verejnoprávnou inštitúciou zabezpečujúcou rozhlasové a televízne vysielanie na Slovensku. Prostredníctvom živého vysielania RTVS prináša divákom a poslucháčom aktuálne informácie o dianí doma i vo svete, športové prenosy, kultúrne zážitky a ďalší zaujímavý obsah. Živé vysielanie RTVS je dostupné prostredníctvom televíznych kanálov Jednotka, Dvojka a :Šport, ako aj rozhlasových staníc Rádio Slovensko, Rádio Regina a Rádio Devín. Okrem toho RTVS ponúka aj živé vysielanie svojich programov online na svojej webovej stránke. Živé vysielanie RTVS je dôležitým zdrojom informácií a zábavy pre širokú verejnosť a plní tak svoju verejnoprávnu úlohu.

Podcasty RTVS

RTVS, zkráceně pro slovenský televizní a rozhlasový ústav, se v posledních letech aktivně zapojuje do světa podcastů. Podcasty RTVS nabízejí širokou škálu témat od zpravodajství a publicistiky po kulturu a historii. Posluchači si tak mohou vybrat z nabídky, která zahrnuje jak denní zpravodajské relace, tak i delší formáty věnované specifickým tématům. Mezi populární podcasty RTVS patří například denní zpravodajský podcast Zprávy RTVS, publicistický pořad Sobotní dialogy nebo historický podcast Dejiny. Podcasty RTVS jsou dostupné na oficiálních webových stránkách RTVS a také na populárních platformách pro poslech podcastů, jako je Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts.

Podcasty RTVS představují pro posluchače možnost poslouchat obsah RTVS kdykoli a kdekoli. Díky široké škále témat a formátů si na své přijdou posluchači všech věkových kategorií a zájmů. RTVS se tak prostřednictvím podcastů daří oslovovat i mladší generace a rozšiřovat tak dosah svého obsahu. Podcasty RTVS jsou tak důležitou součástí digitální strategie RTVS a představují moderní způsob, jak doručovat kvalitní obsah široké veřejnosti.

stvr

Mobilné aplikácie

Slovenská televízia a Rozhlas (RTVS) ponúka svojim divákom a poslucháčom širokú škálu mobilných aplikácií, ktoré im umožňujú sledovať a počúvať ich obľúbené programy kedykoľvek a kdekoľvek. Aplikácia RTVS je hlavnou bránou do sveta RTVS, kde nájdete živé vysielanie televíznych kanálov Jednotka, Dvojka a :Šport, ako aj archív programov za posledných 7 dní. Okrem toho aplikácia ponúka aj podcasty, audioknihy a ďalší exkluzívny obsah. Pre športových fanúšikov je tu aplikácia RTVS Šport, ktorá prináša živé prenosy a výsledky z rôznych športových podujatí. Milovníci rádia si prídu na svoje s aplikáciou Rádio Slovensko, ktorá ponúka živé vysielanie Rádia Slovensko, Rádia Regina a ďalších rozhlasových staníc RTVS. Aplikácia tiež umožňuje počúvať archívne relácie a podcasty. RTVS neustále pracuje na vylepšovaní svojich mobilných aplikácií a pridávaní nového obsahu, aby svojim divákom a poslucháčom poskytovala čo najlepší používateľský zážitok.

Sociálne siete RTVS

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), slovenská veřejnoprávní mediální instituce, si uvědomuje důležitost sociálních sítí v dnešní digitální době. Prostřednictvím platforem, jako je Facebook, Instagram, YouTube a Twitter, se RTVS snaží oslovit co nejširší publikum a doručit mu kvalitní a objektivní informace.

Na Facebooku má RTVS silnou základnu fanoušků, kteří sledují aktuální dění, komentují a sdílejí příspěvky. Instagram slouží k prezentaci vizuálně atraktivního obsahu, zákulisních momentek a informací o programové nabídce. YouTube kanál RTVS nabízí širokou škálu videí, od zpravodajských relací a dokumentů až po zábavné pořady a archivní materiály. Twitter je využíván především pro rychlé a stručné informování o aktuálních událostech.

Sociální sítě se staly nedílnou součástí komunikační strategie RTVS. Umožňují instituci navázat bližší kontakt s diváky a posluchači, reagovat na jejich dotazy a připomínky a budovat si tak silnější vztah s veřejností. RTVS si je vědoma své odpovědnosti za šíření objektivních a důvěryhodných informací, a proto dbá na to, aby i obsah na sociálních sítích splňoval nejvyšší novinářské standardy.

Správy a aktuality online

Slovenská televízia a rozhlas (RTVS), slovenská obdoba českej Českej televízie, je verejnoprávna inštitúcia zodpovedná za výrobu a šírenie televízneho a rozhlasového vysielania na Slovensku. Skratka RTVS sa používa na označenie celej inštitúcie, zatiaľ čo skratky STV (Slovenská televízia) a SRo (Slovenský rozhlas) sa vzťahujú na jej televízne a rozhlasové zložky. RTVS prevádzkuje viacero televíznych kanálov, vrátane Jednotky, Dvojky a spravodajského kanála :24. Okrem toho RTVS vysiela aj prostredníctvom viacerých rozhlasových staníc, ako napríklad Rádio Slovensko, Rádio Regina a Rádio Devín. RTVS hrá dôležitú úlohu v informovaní verejnosti, šírení kultúry a vzdelávaní. Jej spravodajstvo a publicistika sa snažia o objektivitu a nestrannosť. Okrem toho RTVS produkuje a vysiela širokú škálu programov, od zábavných show cez dokumenty až po dramatickú tvorbu.

stvr
Porovnanie STV a RTVS
Funkcia STV (do roku 1992) RTVS (od roku 1993)
Počet televíznych kanálov 2 (STV 1, STV 2) Viac ako 2 (Jednotka, Dvojka, :Šport, ...)
Počet rozhlasových staníc Niekoľko Viacero (Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio Devín, ...)
Dostupnosť vysielania Pozemné vysielanie Pozemné, satelitné, internetové vysielanie

Športové prenosy na webe

Slovenská televízia a rozhlas (RTVS), ako verejnoprávny vysielateľ, má za úlohu prinášať divákom a poslucháčom širokú škálu programov, vrátane športových prenosov. V súčasnosti sa čoraz viac ľudí obracia na internet ako na zdroj informácií a zábavy, a preto RTVS sprístupňuje športové prenosy aj online. Diváci tak môžu sledovať svoje obľúbené športy naživo alebo zo záznamu prostredníctvom webovej stránky RTVS. Táto platforma ponúka prehľadný program športových prenosov, ako aj archív starších zápasov a súťaží. Okrem toho RTVS pravidelne aktualizuje svoju stránku o športové spravodajstvo, výsledky a rozhovory s významnými osobnosťami zo sveta športu. Online prenosy športových podujatí sú dostupné bezplatne pre všetkých divákov na území Slovenska. Týmto krokom RTVS vychádza v ústrety potrebám moderného diváka a zároveň si plní svoje poslanie sprístupňovať kvalitný obsah širokej verejnosti.

Rozhlasové programy online

Slovenská televízia a rozhlas (RTVS) ponúka širokú škálu rozhlasových programov, ktoré sú dostupné aj online. Poslucháči si tak môžu vychutnať svoje obľúbené relácie kedykoľvek a kdekoľvek, či už na počítači, tablete alebo smartfóne. Stačí navštíviť webovú stránku RTVS a vybrať si z bohatej ponuky staníc.

Okrem živého vysielania archív RTVS ponúka aj množstvo programov na vypočutie. Poslucháči si tak môžu vybrať z bohatej ponuky relácií rôznych žánrov, od spravodajstva a publicistiky cez hudbu a zábavu až po literatúru a drámu. Archív je prehľadne rozdelený do kategórií a obsahuje aj vyhľadávanie, takže nájsť ten správny program je jednoduché a rýchle.

stvr

RTVS tak svojou online ponukou vychádza v ústrety potrebám moderného poslucháča, ktorý chce mať prístup k informáciám a zábave kedykoľvek a kdekoľvek.

Televízne programy online

Sledovanie televíznych programov online sa stalo bežnou súčasťou našich životov. Či už nestíhame naše obľúbené seriály alebo spravodajstvo, RTVS, skratka pre Rozhlas a televízia Slovenska, ponúka širokú škálu programov dostupných online. Na ich webovej stránke nájdete archív programov, ako aj živé vysielanie. Okrem toho RTVS vyvíja aj vlastnú mobilnú aplikáciu, ktorá sprístupňuje ich obsah ešte pohodlnejšie. Vďaka tejto službe si môžete pozrieť relácie Jednotky, Dvojky alebo spravodajského kanála :24 kedykoľvek a kdekoľvek. RTVS tak drží krok s dobou a umožňuje divákom sledovať ich programy flexibilne a podľa ich časových možností. Online platforma RTVS ponúka aj ďalší zaujímavý obsah, ako sú napríklad dokumentárne filmy, relácie pre deti alebo športové prenosy.

VSTUP (videoportál)

VSTUP je zkratka pro "Vstupte do světa slovenské televize a rozhlasu". Je to videoportál provozovaný společností RTVS, což je slovenská obdoba České televize. Na VSTUPU najdete archivní i aktuální pořady z produkce Slovenské televize a Slovenského rozhlasu. Můžete si pustit filmy, seriály, dokumenty, pohádky, zpravodajství, sportovní přenosy a mnoho dalšího.

VSTUP je dostupný zdarma pro všechny uživatele s připojením k internetu. Není nutná žádná registrace ani předplatné. Obsah je dostupný v slovenštině, ale u některých pořadů jsou k dispozici i české titulky.

Kromě sledování online můžete obsah z VSTUPU také stahovat a sledovat offline. To se hodí například na cesty, kdy nemáte přístup k internetu.

VSTUP je skvělou volbou pro všechny, kteří se chtějí podívat na slovenské televizní a rozhlasové pořady. Nabízí širokou škálu obsahu pro všechny věkové kategorie a zájmy.

Detský portál RTVS

Detský portál RTVS je online priestor určený pre deti, ktorý je súčasťou webovej stránky Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). RTVS je skratka pre slovenský verejnoprávny telerozhlasový ústav. Portál ponúka širokú škálu obsahu pre deti rôznych vekových kategórií, od rozprávok a animovaných filmov, cez vzdelávacie programy a hry, až po hudbu a rozhlasové hry. Deti tu nájdu obsah z produkcie RTVS, ale aj zahraničné programy. Detský portál RTVS kladie dôraz na kvalitný a bezpečný obsah pre deti. Rodičia sa tak môžu spoľahnúť, že ich deti tu nájdu len programy vhodné pre ich vek a záujmy. Portál je prehľadný a ľahko sa v ňom orientuje, takže si deti samé ľahko nájdu to, čo ich zaujíma. Okrem toho portál ponúka aj možnosť interakcie, deti sa môžu zapojiť do súťaží, hier a hlasovaní. Detský portál RTVS je tak ideálnym miestom pre zábavu, vzdelávanie a rozvoj detí v online prostredí.

stvr

STV bezpochyby zanechal v srdcích divákov hlbokú stopu a ovplyvnil kultúrne vnímanie Slovenska doma i v zahraničí. Jeho úloha v spoločnosti sa však neustále vyvíja a je dôležité viesť otvorenú diskusiu o jeho budúcnosti a relevantnosti v digitálnom veku.

Hana Nováková

Online služby pre nepočujúcich

Slovenská televízia a rozhlas (RTVS) si uvedomuje potreby všetkých divákov a poslucháčov, a preto sa snaží sprístupniť svoje služby aj ľuďom so sluchovým postihnutím. Pre nepočujúcich ponúka RTVS viacero online služieb, ktoré im umožňujú sledovať televízne programy a počúvať rozhlasové vysielanie bez obmedzení.

Titulky a tlmočenie

Jednou z hlavných služieb je sprístupňovanie programov s titulkami. RTVS sa zameriava na titultovanie spravodajstva, publicistiky, dokumentov a vybraných filmov a seriálov. Titulky je možné zapnúť priamo v prehrávači na webovej stránke RTVS.sk alebo v mobilnej aplikácii RTVS. Okrem titulkov RTVS zabezpečuje aj tlmočenie vybraných programov do posunkovej reči. Tlmočené programy sú označené v televíznom programe a na webovej stránke RTVS.sk.

Sekcia "Pre nepočujúcich"

Pre nepočujúcich je k dispozícii aj špeciálna sekcia na webovej stránke RTVS.sk s názvom "Pre nepočujúcich". V tejto sekcii nájdu diváci a poslucháči archív titulok a tlmočených programov, informácie o pripravovaných programoch s titulkami a tlmočením, ako aj užitočné kontakty a odkazy na organizácie pre nepočujúcich. RTVS sa snaží neustále zlepšovať dostupnosť svojich služieb pre ľudí so sluchovým postihnutím a rozširovať ponuku programov s titulkami a tlmočením.

Kontakt a technická podpora

Pro technickou podporu týkající se příjmu slovenské televize a rozhlasu (RTVS) na území České republiky je vhodné kontaktovat vašeho poskytovatele televizního a rozhlasového vysílání. Ten vám poskytne informace o dostupnosti programů RTVS ve vaší lokalitě a o případných technických požadavcích pro jejich příjem.

stvr

V případě dotazů ohledně samotného obsahu vysílání RTVS se můžete obrátit přímo na slovenský Rozhlas a televízia Slovenska. Kontaktní informace naleznete na oficiálních webových stránkách RTVS.

Pamatujte, že zkratka pro slovenský televizní a rozhlasový ústav je RTVS, nikoliv STV, což byla zkratka pro Slovenská televízia před rokem 2011.

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: internet

Autor: PetraNovotna

Tagy: stvr | zkratka pro slovenský televizní a rozhlasový ústav