Pojištění schopnosti splácet jako součást půjček

Pokud se rozhodnete využít spotřebitelský úvěr nebo některé typy hypotéčních úvěrů, můžete si k nim sjednat řadu přidružených služeb. Poměrně populární záležitostí se v tomto směru stává pojištění schopnosti splácet. Význam těchto slov je celkem jasně vypovídající. Mnozí však ale netuší, co přesně si pod ním představit.

Pojištění pro různé situace

Jak asi správně tušíte, pojištění schopnosti splácet představuje do jisté míry jistotu. A to právě v okamžiku, kdy nejste schopni hradit své pravidelné úvěrové závazky. Za určitých podmínek dochází k tomu, že splátky za Vás přejímá pojišťovna. Popřípadě jsou Vám plně odpuštěny. Jenže, není všechno zlato, co se třpytí.

Pojištění schopnosti splácet od A až do Z

Ještě, než bezmyšlenkovitě uzavřete smlouvu na pojištění schopnosti splácet u vybrané půjčky, zajímejte se o tento produktu. My Vám představíme nejenom jeho výhody, ale také určité nevýhody. S nimi musíte také počítat. Vše se dočtete v následujících otázkách a odpovědích.

Proti čemu všemu chrání pojištění schopnosti splácet?

Když ošetřujete člena rodina. Dále je to při ztrátě zaměstnání. Jmenovat lze také zrušení živnosti a pracovní neschopnost. Výjimkou není ani úmrtí a invalidita.

Jak dlouho musí trvat takové situace?

V případě úmrtí je to zřejmé. U invalidity kupříkladu platí invalidita II. a III. stupně. Co se týče pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání a podobně, doba by měla být delší jak třicet dní.

Kolik stojí toto pojištění?

Jeho cena se odvíjí od dvou věcí. První z nich je výše úvěru. Právě z této částky platíte odpovídající procentuální část. Dále je to množství rizik, které si zvolíte. Taková platba však může dosahovat až 10 % z jistiny.

Existují nějaké výjimky z pojištění?

Ano, jako u každého pojištění. V případě nastalé situace je tak třeba dokládat vše potřebné. Pojišťovny obvykle hledají nejrůznější kličky.

Jsou sjednaná rizika něčím omezena?

Některá pojistná rizika Vám nemusí být nabídnuta v souvislosti s věkem žadatele. Popřípadě mohou být nastavena trochu odlišná pravidla.