Oblast 51 je opředena nejrůznějšími tajemstvími

Oblast 51 nebo také Area 51. Známé místo ve Spojených státech amerických nacházející se poblíž vyschlého jezera Groom Lake. Přesně tady je situovaná vojenská základna označovaná jako Air Force Flight Test Center, Detachment 3. Výzkumné centrum leteckých sil, Oddělení 3 opředené řadou konspirací a domněnek. Za dlouhá léta si působiště získalo i další označení.

  • Paradise Ranch
  • Dreamland
  • The Box
  • Watertown Strip

Oblast 51 a základní informace

Vojenská základna se nachází v americkém státě Nevada. Jde o hodně střeženou základnu vzdušných sil, kde jsou testována vysokorychlostní letadla a vyvíjeny nové modely. O výzkumném centru se můžete dozvědět více informací prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Založení1957
Délka letištní dráhy7 093 m
Potvrzení existence1999
Situování64 km od Groom Lake
Bližší informace spojené s lokalitou zvanou Area 51.

Vzhledem k tomu, že okolní hory celkem úspěšně znemožňují lokalizaci tohoto místa, byla Oblast 51 dlouhou dobu tajnou záležitostí. Možná právě proto se začaly objevovat nejrůznější konspirace.

Mimozemšťané v Oblasti 51

Podle mnohých konspirátorů je v této lokalitě údajně zkoumána mimozemská existence. Dokazuje to prý skladování mimozemských předmětů a lodí. Právě zde mají probíhat schůzky s mimozemšťany a vyvíjí se technologie pro cestování v čase. To vše jsou ovšem pouze domněnky, které se nikomu z konspirátorů zatím nikdy nepodařilo prokázat.

Oblast 51 a reálné projekty

Vzhledem k tomu, že Area 51 je projektem vzdušných sil, pak je zřejmé, že zde dochází k vývoji letadel. Za dlouhou dobu existence vznikly mnohé projekty. Typickým příkladem je program Senior Spear a U-2. Mnohem známější bude jistě projekt Blackbird. Šlo o vysoko-výškové letouny s rychlostí až Mach-3. Za zmínku stojí také programy Have Blue a Senior Trend. Popřípadě projekt F-117 Nighthawk, což je model bojových stíhaček.

Je však pravdou, že nad Oblastí 51 bude vždy viset určitý otazník spojovaný s mimozemskými civilizacemi. Nežli někdo přijde s něčím reálným, můžeme jen očekávat, jaké další vzdušné bojové stroje vzlétnou z této základny.