Největší plavidla, která Vás ohromí nejenom rozměry

Lidi doslova fascinují gigantické rozměry. Označení jako největší, nejdelší, nejrychlejší a podobě vzbuzuje údiv jistě u kohokoliv. Je to například největší vesmírná stanice, jíž vybudovala agentura NASA s těmi dalšími. Pokud ovšem zůstaneme nohami na zemi, respektive na vodě, budou Vás určitě zajímat největší plavidla.

  • MSC OSCAR
  • Azzam
  • Nimitz
  • Harmony Of The Seas

Největší plavidla určená pro náklad

A začít můžete představením té největší nákladní lodi na světě. Na předních příčkách se už poměrně dlouhou dobu objevuje loď MSC OSCAR. Kontejnerová loď, která je schopna unést celkový náklad až 19 224 kontejnerů. Její délka činí 395 metrů a pokud by se na ní měly vyskládat osobní automobily, bylo by jich více jak 39 tisíc.

Ostatní velké lodě brázdící moře

Ve výčtu lodních krasavců budeme samozřejmě pokračovat. Stejně, jako jsme Vám v jednom z předešlých článků představili největší radioteleskop, zaměříme se nyní podrobně na jednu největších jachet světa. Tou je Azzam s délkou až 180 metrů. Luxusní plavidlo, které spolklo poměrně dost nákladů na výstavbu. Celková suma se pohybovala kolem 15 miliard korun. Další největší plavidla Vám odhalíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jaké parametry má největší vojenská loď Nimitz?

Toto plavidlo dosahuje délky 333 metrů a šířky 77 metrů. Loď patří do výbavy amerického námořnictva. Jedná se totiž o letadlovou loď.

Jak se jmenuje největší osobní loď?

Je to Harmony Of The Seas. Plavidlo, které je schopné pojmout až 6 800 pasažérů. K nim si však připočtěte ještě zhruba třetinu z toho čísla v podobě nezbytné posádky.

Jaká je největší ponorka?

Je to Dockwise Vanguard. Její délka činí 275 metrů a její šířka je 79 metrů.

Jakou délkou se pyšní největší tanker?

Je jím TA Asia. Tanker dosahující délky až 380 metrů. Do tankeru se vejde zhruba tři miliony barelů ropy.

Jaká je největší transportní loď?

V této oblasti je třeba zmínit jméno MV Blue Marlin. Plavidlo dlouhé 224 metrů a široké 63 metrů.