Konsolidace půjček – Pomoc, která se vyplatí

Využili jste různé půjčky nebo typy hypotéčních úvěrů, které Vás nyní sužují z pohledu celkového splácení? Máte ve svých úvěrových závazcích pořádný chaos a nevíte, kudy z toho ven? Určitou nápravou se může stát konsolidace půjček. Význam slova bude znám asi každému. A pokud ne, začtěte se do následujících řádků.

  • Pochází z latinských slov con a solidus.
  • V překladu jde o ustálení a upevnění.
  • Označuje sloučení vícero půjček najednou.

Význam slova konsolidace půjček

Jak už jsme naznačili v úvodu, konsolidace znamená sloučení nebo také spojení. Prostřednictvím nového úvěrového produktu sjednotíte všechny dosavadní úvěry do jednoho. Nově získaná půjčka se pojí s řadou výhod, které Vám pomohou ušetřit a samozřejmě přinesou i vyšší přehlednost v celkových závazcích.

Informace související s konsolidací

Konsolidaci jako takové je třeba věnovat se podrobněji. Abyste význam této služby pochopili do nejmenšího detailu, začtěte se do níže uvedených otázek a odpovědí. V nich je konsolidace půjček popsána do nejmenšího detailu.

Jaké úvěry lze s pomocí konsolidace sloučit?

Sjednotit můžete nejenom klasické spotřebitelské úvěry. Dále to mohou být hypotéky, nebankovní půjčky, kontokorenty nebo kreditní karty. Záleží na vybraném poskytovateli této služby.

Kdo poskytuje konsolidace půjček?

Konsolidace je typická pro bankovní, ale i nebankovní společnosti. Je tedy zřejmé, že v tomto směru máte na výběr.

Jaké jsou hlavní výhody konsolidace?

V první řadě sloučíte více půjček najednou, takže se v nich lépe vyznáte. Nově také získáte lepší úrokovou sazbu, tudíž ve výsledku přeplatíte méně, než kdybyste hradili stávající úvěry dle starých smluvních podmínek. Zároveň lze požádat o další finanční prostředky navíc.

Má konsolidace úvěrů nějaké nevýhody?

Nevýhodnou se může stát v okamžiku, kdy musíte platit sankční poplatky za předčasné splacení starých úvěrů. Pak je dobré tento krok důkladně propočítat.

Jaké jsou hlavní podmínky konsolidace?

Měla by to být především dostatečná bonita klienta. Musíte být schopni splácet své závazky. Zároveň je dobré nemít záznam v registru dlužníků.