Detoxikace organismu má svá důležitá pravidla

Každý člověk by měl čas od času zapracovat na vyčištění svého těla. Detoxikace organismu je prospěšná v mnoha směrech a lze ji provést odlišnými způsoby. Jedním z nich je například saunování, během něhož se z těla vyplavují nejrůznější toxiny. To je však pouze začátek toho, co pro své tělo můžete udělat.

Nepodceňujte impulsy svého těla

Možná přemýšlíte o tom, kdy je detoxikace těla vhodná. Odpověď však není až tak jednoznačná. Ano, můžete ji pravidelně provádět vždy na jaře a na podzim každý rok. Nebo budete naslouchat svému tělu a postřehnete některé zásadní impulsy. Jsou to například deprese, trávicí potíže, bolest hlavy, nadměrné pocení, nechutenství, únava a podobně. V takový okamžik si tělo o detoxikaci organismu doslova říká.

Detoxikace organismu od A až do Z

Když se pustíte do detoxikace organismu, neměli byste zapomínat na důsledné doplňování vitamínů do těla. Typickým příkladem je vitamín D a mnohé jiné. Zároveň odbourejte uzeniny, červené maso, zapomeňte na sladkosti a začněte dodržovat některá ostatní pravidla. S nimi Vás podrobněji seznámíme prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

Jakým dalším surovinám se vyhnout?

V každém případě omezte sůl, vejce, mléčné výrobky a bílou mouku. Vynechte kávu a přestaňte konzumovat alkoholické nápoje.

Na co se naopak zaměřit?

Pokuste se zvýšit příjem bylinek, vlákniny a antioxidantů. Hodně důležité je také dodržování pitného režimu. Do jídelníčku byste měli zařadit i nejrůznější probiotika.

Na jaké orgány se primárně zaměřit?

Detoxikace organismu by se měla týkat celého těla. Pročištění některých orgánů je ovšem přece jenom zásadnější. Jmenovat lze určitě játra a trávicí trakt.

Jaké přírodní suroviny využít v rámci detoxikace těla?

Zacilte například na artyčoky, řeřichu, lněné semínko, česnek, koriandr, zázvor, citrón, zelí, červenou řepu a banány. Tyto pochutiny ve velké míře podpoří proces detoxikace.

Co jsou to zelené superpotraviny?

Ty jsou ideálním pomocníkem při detoxikaci. Typickým příkladem je chlorella, pšenice a zelený ječmen. Tyto látky jsou dostupné v prášku nebo v tabletách.

Publikováno: 30. 10. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: PetraNovotna

Tagy: detoxikace | detoxikace organismu | játra | superpotraviny | suroviny | toxiny | trávení | vitamín | vitamíny | vláknina