Deprese se můžete zbavit za pomoci vhodných potravin

Deprese je nepříjemným stavem, který dokáže pěkně zkomplikovat život. Špatná nálada, pocity úzkosti a na to se nabalující další zdravotní problémy. Jestliže chcete s depresí skoncovat, máte pochopitelně hned několik možností. Buď navštívíte odborníka, zlepšíte si náladu za pomoci saunování nebo vsadíte na ty správné potraviny.

Začněte u banánů

Pokud nechcete, aby Vás nadále sužovaly deprese, vydejte se cestou vhodné stravy. Ideálním řešením jsou banány. Ty totiž disponují aminokyselinou, která se ve Vašem těle pozvolna promění na hormon štěstí. V banánech je také spousta vitamínu B6 přispívajícího k lepší náladě. Po banánech Vám bude nervová soustava fungovat tak, jak má.

Deprese zaženete dobrou stravou

Banány to ale teprve začíná. Další vhodnou surovinou bohatou na vitamín B8 je pomeranč. Je prokázáno, že právě pomeranče pomáhají se zvládáním úzkostlivých stavů. Stejně tak jsou to ořechy kešu zmírňující napětí. Ty jsou navíc bohaté také na hořčík. O dalších potravinách a jejich pozitivních účincích se více dočtete v níže prezentovaných otázkách a odpovědích.

Lze se zbavit deprese za pomoci masa?

Ano, některé zahraniční studie potvrdily, že úzkostlivých stavů se lze z dlouhodobého hlediska zbavit díky konzumaci hovězího a jehněčího masa.

Co takhle pečivo a depresivní stavy?

Pokud se chcete po pečivu cítit lépe, zacilte na celozrnné produkty. Ty Vás dostatečně zasytí a tím pádem vyvolají pomyslný pocit štěstí.

Jaké další potraviny konzumovat?

Vyzkoušet můžete například borůvky. Určitým přírodním antidepresivem jsou také ryby. Zacilte na tučné ryby spojené s vyšším obsahem omega 3 nenasycených mastných kyselin.

Jaká zelenina je vhodná na potlačení deprese?

Z hlediska obsahového složení cilte na zelenou zeleninu. Vhodnou volbou je kupříkladu kapusta, špenát, brokolice a podobně.

Existuje nějaké koření na depresivní stavy?

Ano, hodně populární je v tomto směru kari. Koření potlačuje nejenom nejrůznější záněty a zlepšuje paměť. Dle výzkumů má také antidepresivní účinky. Pokud Vám nechutná, můžete vsadit na červenou papriku.

Publikováno: 26. 10. 2021

Kategorie: zdraví

Autor: PetraNovotna

Tagy: deprese | depresivní | depresivní stavy | nálada | potraviny | problémy | štěstí | vitamíny | zdraví | zelenina