Bankovní půjčky vs. nebankovní – Zásadní rozdíly

Když se rozhodnete vzít si peníze na každodenní potřeby, určitě Vás nebude zajímat řádný úvěr ze stavebního spoření. V takovém případě dáte přednost spotřebitelskému úvěru. Vybírat si můžete ze dvou skupin produktů. Jednu představují bankovní půjčky, tu druhou zase nebankovní půjčky. Každý z těchto poskytovatelů má své klady a zápory. Nyní je můžete poznat i Vy sami.

Nebankovní půjčka neznamená špatná půjčka

Je pravdou, že bankovní půjčky jsou z hlediska referencí sázkou na jistotu. S těmi nebankovními se bohužel pojí určitá minulost. Dnes je tomu však jinak. Nebankovní půjčka, to nejsou podvody a nevýhodné podmínky. Na to mimochodem dohlíží Česká národní banka. Současní poskytovatelé totiž musí disponovat určitým kapitálem a splňovat přísné podmínky pro vydání licence.

Bankovní půjčky nebo raději nebankovní?

Jestliže se zamýšlíte nad tím, zda jsou lepší bankovní půjčky nebo ty nebankovní, prozradíme Vám jedno. Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý má trochu odlišné požadavky a potřeby. Při rozhodování Vám však mohou pomoci níže uvedené řádky, z nichž vyčtete všechno důležité.

Jaká půjčka je levnější?

Jak už to bývá zvykem, s největší pravděpodobností bude výhodnější bankovní úvěr, i když to není podmínkou.

Kde Vás čeká náročnější administrativa?

Nyní budou hrát plusové body do karet spíše nebankovních poskytovatelů. Ti totiž nemají nastavené tak přísné podmínky získání. Právě u nich lze očekávat určitou benevolenci.

U jakého poskytovatele vyřídíte úvěr rychleji?

Vzhledem k tomu, že nebankovní společnosti Vás nebudou dusit se složitým papírováním, bude to právě tam.

V čem spočívají výhody bankovních půjček?

Těšit se můžete určitě na nižší úrokovou sazbu, včetně osobního přístupu bankovního úředníka. Banka obvykle nedisponuje přidruženými sankčními poplatky, popřípadě ne v takové výši.

Čím naopak potěší nebankovní půjčky?

V jejich případě jednoznačně vede rychlost procesu vyřízení spojená s online žádostí na internetu. Půjčku poměrně rychle vyřešíte přímo z domu. Dnes už se touto cestou vydává i řada bankovních institucí.